Стінові панелі
Стінові панелі – яскраве та розкішне оздоблення. Дані вироби покликані перетворити нудні стіни в неповторну частину інтер’єру. Необмежені можливості в дизайні: оббивка тканиною або шкірою, оздоблення дзеркалом, застосування вставок з нержавіючої сталі не залишать Вас байдужими. Стінові панелі застосовуються і для обробки стелі, аркових конструкцій або колон.
Стінові панелі в залежності від розміру і форми бувають двох видів: листові та набірні. Листові панелі характеризуються великими, в порівнянні зі складальними, розмірами і в результаті оздоблення меншою кількістю стиків. Набірні панелі існують різних форм і розмірів, часто при декоруванні стін або стель панелі застосовуються одного розміру і форми, стики між панелями можуть бути як горизонтальні, так і вертикальні. Основними матеріалами, з яких виготовляються дані вироби є: ДСП, ДВП, МДФ або натуральне дерево. Ці матеріали є основою, а вже на них наноситься декоративне покриття, наприклад – шпон.
Особливістю стінових панелей є те що їх застосування доцільно в комплексі з іншими предметами інтер’єру. Не так давно стінові панелі поєднували в основному з меблями, будь то шафа, стіл або що-небудь ще. Але з виходом на ринок дверей Invisible, логічним буде поєднати обробку стіни з дверима, при тому що відсутність лиштви зробить візуально ефект «єдиної стіни».
Стінові панелі виготовляються з різних матеріалів. Але основними видами панелей є стінові панелі з МДФ, покриті різними матеріалами, такими як шпон, фарба, листи скла або дзеркала. Панелі можуть монтуватися різними способами, в залежності від стану і технологічного призначення стіни.
ТИПИ ПОЛОТЕН
Фарбовані стінові панелі виготовляються з вологостійкого МДФ різної товщини, залежно від побажань замовника і особливостей приміщення в якому вони будуть монтуватися. На вже відкалібровані в потрібний розмір стінові панелі наноситься шар грунтовки, після чого панелі фарбуються в потрібний колір.
Оздоблення з застосуванням дзеркала або скла останнім часом стає дуже популярним, дзеркальні або скляні стінові панелі не рідкість в наші дні. Для виробництва даного типу панелей використовується підкладка з вологостійкого МДФ, на яку наклеюється лицьова частина (скло або дзеркало). Кожна панель калібрується в розмір і шліфуються гострі грані. На скло або дзеркало можна накласти декор (піскоструйний малюнок, фотодрук, гравірування).
Найпопулярнішим рішенням у виборі стінних панелей є шпоновані стінові панелі. Вони являють собою листи МДФ покриті шпоном. Панелі із застосуванням шпону відмінно поєднуються з прихованими дверима. Приховані двері в поєднанні зі стіновими панелями, які покриті шпоном, перетворюють Вашу стіну в ексклюзивний елемент інтер’єру.
Способи монтажу стінових панелей
- Монтаж стінових панелей із застосуванням профілю
При даному типі монтажу застосовуються алюмінієві планки, за допомогою яких панелі стикуються між собою і кріпляться до стіни. Основною перевагою даного способу монтажу є те, що панелі дистанціюються від стіни на мінімальну відстань, причому цей спосіб монтажу є одним з найпростіших, а простота демонтажу робить даний спосіб найуніверсальнішим. - Монтаж безпосередньо на стіну
При даному типі установки, панелі кріпляться тільки на рівну основу, основа повинна бути підготовлена і вирівняна. Панелі кріпляться до стіни за допомогою спеціальних кріплень і саморізів або із застосуванням клею. При даному способі установки демонтувати панель при необхідності (без пошкоджень) досить проблематично, до того ж стіна повинна бути ідеально рівна, в зв’язку з чим цей тип монтажу стінових панелей вважається складним.
- Монтаж на дерев’яний регульований каркас
При значних нерівностях стін застосовується спосіб монтажу стінових панелей на дерев’яний регульований каркас. Каркас збирається з направляючих та стоєвих, що дозволяє вирівняти його по відношенню до стін. Єдиним мінусом даного способу є те, що панелі дистанціюються від стіни на значно відстань, що не завжди є прийнятним. - Монтаж із застосуванням дерев’яних направляючих
Даний метод застосовується при відносно рівних стінах, з нерівністю до 1 мм. на метр. Або, коли матеріал стіни (цегла, бетон) не дозволяє змонтувати панелі безпосередньо на стіну. В процесі монтажу на стіну кріпляться направляючі, які слугують опорою для панелей, а на них вже монтуються безпосередньо панелі.
